0208
2020
Tezgah Arası Cam mı, Fayans mı, Seramik mi,tezgah arası cam, tezgah arası fayans, tezgah arası seramik

Tezgah Arası Cam mı? Fayans mı? Seramik mi?

Tezgah Arası Cam mı? Fayans mı? Seramik mi? sorularılanı herkes gibi sizlerde merak ediyorsunuz. Bu konuyu farklı açılardan değerlendirelim. 


Tezgah arası cam

Tezgah arası cam paneller, adındanda anlaşılacağı üzere cam malzemeden genellikle 6 yada 8 mm temperli cam üzerine UV Baskı makinesinden görüntü aktarılarak hazırlanır. Yıkım, döküm işleri olmaz, Diğerilerine kıyasla daha ekonomiktir. Görsel açıdan daha şıktır. Led desteği ile farklı ışık açıları yakalanabilmektedir. Kısa sürede montajı tamamlanır. Diğerlerine nazaran daha fazla tercih edilmektedir yani trendir. Bu mutfaklarda her zaman ferah, aydınlık ve nostalji kokan havayı hissetmek mümkündür. Geleneksel tasarımlar ile günümüzün modern tasarımları bir araya getirilir. Hem konfor hem de şıklığın aynı anda yaşanması sağlanır.


Tezgah arası fayans

Uzun yıllar mutfak tezgah arası dekorasyonda fayans kullanılmaktadır. Fayans mukavemeti aynı zamanda uzun ömürlü olması hasebiyle tercih edilmekteydi. Fayanslar, Yapıştırma taşlar, Seramikler zahmetli, yıkım döküm işi fazla ve uzun zaman almaktadır. Ekonomik olarakta bütçenizi yormaktadır. Fayans ve seramikte model seçeneği kısıtlıdır. Cam panelde istediğiniz görüntüyü aktarabilirken, fayans ve seramikte böyle bir tercihiniz bulunmamaktadır.


Tezgah arası seramik

Seramik diğerlerine göre daha az tercih edilmektedir. Tıpkı fayans gibi zahmetli, yorucu ve bütçeyide önemli ölçüde etkilemektedir. Yukarıdada belirttiğimiz gibi model yani görsel seçeneği sınırlıdır. Yıkım- Kırım işleri hem kirlilik açısından hemde zaman açısından sizi yormaktadır.


Tezgah arası yapıştıma taş

Tezgah arası yapıştırma taşlarda bir dönem sıklıkla mutfak tezgah aralarında kullanılmaktaydı. Tezgah arası yapıştıma taş, mutfağın diğer kısmı fayans ile dekore edilirken tezgah aralarına yapıştırma taş kullanılmaktaydı. Bunun montaj ücreti ve maliye ayrı hesaplanmaktadır. Uzun ömürlü olması artı yanı gibi dururken değişitirmek istediğinizde yada onarım yapmak istediğinizde tıpkı fayans ve seramik gibi sorunlu bir süreçle karşı karşıya kalacaksınız.

Mutfak tezgah arasına ister cam olsun, fayans, seramik, yapıştırma taş, mozaik gibi bir çok seçenek bulunmaktadır. Hepsinin maliyeti ve zaman alması, tekrar değiştirmek istediğinizde yıkım-döküm işleri, sorunla karşılaştığınızda ustalara ulaşılabilirlik önemli parametrelerdir.  Tercih size kalmaktadır.